субота, 23 січня 2016 р.

Супермаркетотерапія

Супермаркет у Артемівську.
Важко передати, наскільки може гнітити мешканця міста постійна сірість військового життя. Здається, що яскраві кольори зникли назавжди. Лише сіре-буре-зелене-біле, в залежності від пори року. І ти увесь таких самих невиразних кольорів. І усі товариші.
А до цього ще й майже повна обмеженість у виборі щодо всього, що впливає на емоційний стан зовсім не позитивно.
Тому, коли повертаюся додому на якийсь час по ротації, я так люблю ходити до супермаркетів. Як лише пару днів відлежуся, та одразу йду туди, де вітрини, святкова яскравість, та нескінченна можливість вибору. Чим більше та яскравіше усе, тим краще. Прохожу між рядами полиць, та посміхаюся, як дурень. Бо навіть такі буденні речі виглядають інакше.
Але навіть тут чатує неприємне відкриття. Це не одразу усвідомлюється, але поступово настає прозріння – «Це ж за все треба платити! Тут не можна просто брати те, що тобі потрібно». І це незвично. Дуже незвично. Бо ти кілька місяців брав, що хотів, їв що хотів, і тобі не було потреби за щось платити. Єдині вимоги – брати лише дійсно потрібне, та думати про товаришів, залишаючи їм їхню частку. А тут така несподівана ломка стереотипів.
Це перегукується з статтєю «Війна,як продовження дитинства». Але це не солдат обирає «жити за дитячими правилами», а сама система, у яку він потрапляє, і у якій живе, має такі закони. А він має підлаштуватися і звикнути. А коли повертається у старе життя, має знову зруйнувати все і знову підлаштуватися.
Одного разу, коли я пролітав яскравими рядами «Ашану», радіючи тому різноманіттю барв і можливостей, мозок відмічав – «палатки, спінінги, вудки, РПГ «Муха», ПТРК «Фагот»». І тут я зупинився, зрозумівши, що щось не так. Що це у «Ашані» роблять гранатомети? Повернувся на пару кроків назад, щоб роздивитися їх ближче. «Гранатомети» виявилися тубусами для вудок – маленьким та великим. Але їх забарвлення та розміри цілком відповідали тому, що мені привиділося.
Мені й досі бракує барв. Я щойно з магазину, у який потрапив за звичайними продуктами, але знов замилувався товарами.

Немає коментарів:

Дописати коментар